Seuramestaruus

Käääppänöiden seuramestaruuskilpailujen tulokset 2011

Möllin Maljan sijoitukset
Tuomari Katja Ylikangas

1. Tiina Jaakkola & valkoinen länsiylämaanterrieri Lilo
2. Päivi Karlsson & mopsi Lilli
3. Aulikki Wallin & yorkshirenterrieri Tiffany

Topin Tuopin sijoitukset
Tuomari Katja Ylikangas

1. Anne Saren & keskikiokoinen villakoira Remu
2. Iida Rinne & labradorinnoutaja Niilo
3. Aino Kiviaho & schipperke Pilssi

Näyttely

Junior Handler
tuomari Milla Ylikangas

I Aino Rihti ja karkeakarvainenmäyräkoira Bertta
II Tilda Rinne ja grand basset griffon vendeen Cava
III Joanna Kouki ja shetlanninlammaskoira Nekku

Senior Handler
tuomari Milla Ylikangas

I Julia Hartman ja kääpiövillakoira Viivi
II Anne Saren ja keskikokoinenvillakoira Remu
III Iida Rinne ja grand basset griffon vendeen Mokka
IV Nina Tamlander ja kleinspitz Pilke
V Merja Laitinen ja norwichinterrieri Jalo

Agility

luokat: Möllimestari, Seuramestaruus

Möllit
Sija Ohjaaja Koira Rotu Aika/s Tulos
1. Marja Rusi Mörö Perunkarvaton 29,61 0
2. Julia Hartman Kerttu Kääpiövillakoira 32,46 0
3. Sarita Michelsson Hilma Cairnterrieri 36,13 5
4. Milla Ylikangas Camu Rhodesiankoira 39,21 5
5. Janet Tamlander Tani Kleinspitz 43,44 5
6. Minna Lindell Ronja Kääpiösnautseri 35,38 10
7. Pekka Nisukangas Juri Kääpiösnautseri 38,56 10
8. Minna Mäkitalo Rocky Collie 57,10 10
9. Tiina Jaakkola Lilo Westie 83,49 10
10. Minna Tuominen Velho Bouvier 37,95 15
11. Tiina Jaakkola Peppi Sekarotu 70,66 30
12. Aarno Niemi Siiri Mittelspitz keskeytti
Ei sijoittuneet (eivät ole möllejä)
  Minna Lindell Nelli Kääpiösnautseri 22,62 0
  Kaisa Saarinen Sändi Kesk.villakoira 21,13 5
  Laura Mäkinen Lotta Cavalier 22,58 5
  Anne Sarén Remu Kesk.villakoira 25,23 5
  Aulikki Wallin Tiffany Yorkki 43,58 10




Osaavat

ihanne aika 80s
Sija Ohjaaja Koira Rotu Aika/s Tulos
1. Kaisa Saarinen Sändi Kesk.villakoira 32,67 5
2. Minna Lindell Nelli Kääpiösnautseri 35,24 5
3. Laura Mäkinen Lotta Cavalier 37,46 5
4. Pekka Nisukangas Juri Kääpiösnautseri 38,30 5
5. Minna Tuominen Nappi Petit Basset Griffon 40,01 5
6. Sari Vanha-Perttula Velho Kiinanharjakoira aika ylittyi +5,34
7. Sari Vanha-Perttula Huisku Kiinanharjakoira 49,70 10
8. Aulikki Wallin Tiffany Yorkki 55,31 10
9. Nina Tamlander Pilke Kleinspitz 62,77 10
10. Anne Sarén Remu Kesk.villakoira 40,42 15
11. Milla Ylikangas Cindy Kiinanharjakoira keskeytti




Kilpailevat

ihanne aika 80s
Sija Ohjaaja Koira Rotu Aika/s Tulos:
1. Marja Rusi Miki Kääpiösnautseri 34,00 0
2. Sari Kurman Gera Schipperke 42,27 0
3. Sari Kurman Eros Schipperke 32,56 5
4. Marja Rusi Ripa Kääpiösnautseri 38,34 5
5. Julia Hartman Viivi Kääpiövillakoira 44,16 5
Ei sijoittuneet (eivät ole kilpailevia)
  Minna Lindell Nelli Kääpiösnautseri 35,31 0
  Nina Tamlander Tani Kleinspitz 65,56 0
  Laura Mäkinen Lotta Cavalier 37,91 5
  Sari Vanha-Perttula Huisku Kiinanharjakoira 40,36 5
  Aulikki Wallin Tiffany Yorkki 45,96 5
  Pekka Nisukangas Juri Kääpiösnautseri 50,77 5
  Kaisa Saarinen Sändi Kesk.villakoira 34,77 15
  Julia Hartman Kerttu Kääpiövillakoira 54,01 15
  Milla Ylikangas Cindy Kiinanharjakoira keskeytti