Seuramestaruus 2009

TOPIN TUOPPI

Sij Pist Ohjaaja Koiran nimi Rotu
1. 57 Virpi Laaksonen Mila Kultainennoutaja
2. 57 Virpi Laaksonen Zola Cavalier Kingcharlesinspanieli
3. 53 Tiina Jaakkola Rontti Valkoinen länsiylämaanterrieri
4. 52 Nina Tamlander Pilke Kleinspitz
5. 50 Annakaisa Fränti Viivi Australianterrieri
6. 49 Kirsi Kemppainen Chilla Collie
7. 49 Susanna Fränti-Luoto Jämä Irlanninterrieri
8. 46 Jenni Keskimäki Rocky Collie
9. 45 Donna Saarinen Nemo Whippet
10. 43 Nina Tamlander Melli Kleinspitz

 

Näyttely

luokat: Lapsi-koira,Juniorhandler, Seniorhandler

Lapsi ja koira

Sij. Ikä Esittäjä Koiran nimi Rotu
1. 8 Janet Tamlander Pilke Kleinspitz
2. 7 Ville Iivonen Tiitu Schapendoes
3. 7 Ilona Luoto Nami Irlanninterrieri
4. 5 Lumianna Luoto Jojo Kääpiövillakoira

Junior Handler

Sij  Esittäjä Koiran nimi Rotu
1. Linnea Riionheimo Fado Havannankoira
2. Julia Hartman Zemi Dalmatiankoira
       
Senior Handler

Sij  Esittäjä Koiran nimi Rotu
1. Pia Filppu Sawa Havannankoira
2. Nina Tamlander Melli Kleinspitz
3. Susanna Fränti-Luoto Nami Irlanninterrieri
4. Tarja Aaltonen Raakel Staffordshirenbullterrieri
5. Aulikki Wallín Tiffany Yorkshirenterrieri
       

Agility

luokat: Möllimestari, Seuramestaruus

MÖLLIMESTARI
Tuomari: Tiina Jaakkola ihanne aika 90s
Sija Koiran nimi Rotu Ohjaaja Rata-aika: Ratavirh.: Tulos:
1. Mila Kultainennoutaja Virpi Laaksonen 16,46 0 -73,54
2. Koda lk Chihuahua Taneli Lahtovaara 19,66 0 -70,34
3. Wallu Valk.länsiyl.ter. Essi Hummelin 23,16 0 -66,84
4. Paavo X-rotu Donna Saarinen 50,36 5 5
5. Nanna Suomenlapinkoira Henna Koskinen 25,68 10 10
6. Neeko lk Chihuahua Taneli Lahtovaara 33,94 10 10
7. Harri Pomeranian Tiina Koivula 38,88 10 10
8. Vili Suomenlapinkoira Mirjami Salminen 30,73 15 15
9. Remu Kesk.villakoira Anne Saren 36,39 15 15
10. Tinka Sil.kettuterrieri Jonna Lehdistö 54,72 40 40
11. Tiffany Yorkshirenterrieri Aulikki Wallin 116,98 40 66,98
12. Luca Australianterrieri Elina Mäkeläinen 162,36 35 107,36

SEURAMESTARUUS

Tuomari: Tiina Jaakkola, ihanne aika 90s
Sija Koiran nimi Rotu Ohjaaja Rata-aika: Ratavirh.: Tulos:
1. Zola Cavalier kingchar. Virpi Laaksonen 31,62 0 -58,38
2. Niki Scipperke Emma Ojala 35,97 0 -54,03
3. Ripa Kääpiösnautseri Marja Rusi 46,76 0 -43,24
4. Viivi kääpiövillakoira Julia Hartman 50,13 0 -39,87
5. Charla Lk Chihuahua Kirsi Kemppainen 59,46 0 -30,54
6. Pilke Kleinspitz Nina Tamlander 71,01 0 -18,99
7. Miro Sil.kettuterrieri Esa Lehdistö 27,35 5 5
8. Rontti Valk.länsiyl.ter. Esa Lehdistö 30,76 5 5
9. Turo Cavalier kingchar Virpi Laaksonen 31,03 5 5
10. Luca Sil.kettuterrieri Esa Lehdistö 33,96 5 5
11. Miki Kääpiösnautseri Marja Rusi 37,37 5 5
12. Tiitu Schapendoes Milla Ylikangas 58,57 5 5
13. Chilla Pk Collie Kirsi Kemppainen 49,9 15 15
14. Melli Kleinspitz Nina Tamlander 62,66 15 15
15. Veera Lk Collie Katja Honkasalo 42,77 20 20
16. Rölli Valk.paimenkoira Jaana Selin 79,64 25 25
17. Duni X-rotu Donna Saarinen 75,56 30 30
18. Rocky Pk Collie Jenni Keskimäki 104,27 30 44,27
19. Tara Kääpiösnautseri Caro Saarinen 99,64 25 44,64