Pentunäyttely 2006


TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
25 VUOTTA

TULOKSET

BEST IN SHOW
Tuomari: Pekka Teini

1. Pomeranian PANNA COTTA OF POMERANIAN WOLD
om. Päivi Paajanen, Lempäälä

2. Punainen irlanninsetteri CHIC CHOIX QUAILMOOR PARIS
om. Perta Kiuru, Lieto

3. Kultainennoutaja ROSSGLOW´S BREAKOUT
om. Mari Heinonen & Paula Stam-Ekblom, Rusko

4. Shetlanninlammaskoira SHANDY`S ENJOY ME
kasv. & om. Sari Hietala, Järvimaa

RYHMÄ 1
Tuomari: Pekka Teini

1. Shetlanninlammaskoira SHANDY`S ENJOY ME
kasv. & om. Sari Hietala, Järvimaa

2. Saksanpaimenkoira BAR-WAXAN Q-STONE
om. Terhi Hiltunen, Kruusila

3. Australianpaimenkoira FOREST STAR´S TEDDY BEAR
om. Sari Mela-Järvinen & Elina Stenberg, Sammatti

4. Briard CASUARINA BAY TYARO
om. Satu Kujala, Rauma

RYHMÄ 2
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

1. Rottweiler CARICO
om. Tanja Laitila, Lohja

2. Pyreneittenkoira ANDROMEDA
om. Mikko Isakson & Anja Harjuniemi, Piispanristi

3. Dobermanni LITTLE LEGUE´S SAMBUCA
om. Nina Seppä, Paimio

4. Berninpaimenkoira JAARLIN ARTTURI
om. Hannamari Korelin, Salo

RYHMÄ 3
Tuomari: Harto Stockmari

1. Bedlingtoninterrieri MERIPIHKAN FROM THE HEART
om. Riitta-Maija Liikanen, Forssa

2. Kääpiöbullterrieri UNDERTAKERS JARDIN ROSE
om. Birgitt Laser, Raisio

3. Cairnterrieri NO COPYRIGHT LADY MADONNA
om. Riitta Kuusela, Turku

4. Skotlanninterrieri BARTOS SHIRELLE
om. Airi Torvinen, Halikko

RYHMÄ 4
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

1. Lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira WHEEL´S WINTERER
om. Leena Virtanen, Lieto

2. Karkeakarvainen mäyräkoira PLAYADEL BERGS JUNGLANDE JULIA
om. Mervi Nordqvist, Emkarby Åland

3. Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira AAVISTUKSEN MERCERES
om. Maisu Weckman & Päivi Soisalo, Tenhola

4. Lyhytkarvainen mäyräkoira UNITA´S ROCK THE RING
om. Ulla ja Ilari Björkman & Merja Ampuja

RYHMÄ 5
Tuomari: Jukka Kuusisto

1. Pomeranian PANNA COTTA OF POMERANIAN WOLD
om. Päivi Paajanen, Lempäälä

2. Amerikanakita INULINE LORDI
om. Hanna Kukkola & Marella Närkki, Eteläinen

3. Alaskanmalamuutti KUBLAI KHAN INDITAROD
om. Jouni Kurki & Mia Sjö, Piikkiö

4. Samojedinkoira TUISKUNHALTIJAN AIKAVELIKULTA
om. Päivi Haavisto, Leteensuo

RYHMÄ 6
Tuomari: Harto Stockmari

1. Dalmatiankoira KISANNE LE PICORICO
om. Hanna Lind & Anne Viertomaa, Hyvinkää

2. Beagle HESSIN FROSTY FLAMES
om. Katja ja Antti Haste, Turku

3. Basset fauve de bretagne MELLAVA LUMIERE
om. Niklas Engblom & Petra Valtonen, Turku

4. Rhodesiankoira MVLIONWOLF MY LITTLE NGEL
om. Susanna Jokinen & Moa Viljanen, Parainen

RYHMÄ 7
Tuomari: Pekka Teini

5. Punainen irlanninsetteri CHIC CHOIX QUAILMOOR PARIS
om. Perta Kiuru, Lieto

6. Vanhatanskankanakoira NEI´S KIRA AT BOGALOO
om. Maria Humel & Christian Häger, Hammarland Åland

RYHMÄ 8
Tuomari: Jukka Kuusisto

7. Kultainennoutaja ROSSGLOW´S BREAKOUT
om. Mari Heinonen & Paula Stam-Ekblom, Rusko

8. Espanjanvesikoira ZORRAZO BEATRIZ
om. Jaana Juntunen, Äetsä

9. Walesinspringerspanieli TWITTERS BIG PEACH PUFF
om. Gunda Theqvist, Dalsbruk

10. Cockerspanieli FLYERS HARD ROCK ANGEL
om. Bettina Mattila, Tampere

RYHMÄ 9
Tuomari: Pirjo Aaltonen

1. Löwchen CHIC CHOIX AQUA SPLASH
om. Minna Alanko, Nummela

2. Coton de tulear SPRIGHTLY FELLOW´S UNDER CONTROL
om. Meeri Sevillä-Niang, Helsinki

3. Ranskanbulldoggi FRENCH AFFAIR´S WOODY WOTAN
om. Noora Ihalainen & Toni Saira, Tuusula

4. Kääpiövillakoira HAYDEE´S FAME
om. Liisa Ahonen & Eija Halonen, Viljakkala

RYHMÄ 10
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

1. Venäjänvinttikoira COVERDALE´S KANGAROO PAW
om. Kaisa Talvenheimo & Soili, Annala, Naantali

2. Whippet EIMIKIN BETER PAN
om. Minna Säteri, Huittinen

3. Saluki EL HAMRAH BIRAK BATAL
om. Kaija Ja Jouko Allonen, Kauttua

4. Afgaaninvinttikoira HIENOHELMAN JULIET
om. Kirsti Korpikallio & Armi Kyynäräinen, Sauvo

PARAS KASVATTAJARYHMÄ
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

1. Kultainennoutaja kennel ROSSGLOW´S
om. Paula Stam-Ekblom, Rusko

2. Löwchen kennel CHIC CHOIX
om. Juha Kares, Ojakkala

3. Kiinanharjakoira kennel SUN DAN
om. Susanna Heiskanen, Heinola kk.

4. Venäjänvinttikoira kennel COVERDALE´S
om. Kaisa Talvenheimo, Lemu

PARIKILPAILU

1. Kultainennoutaja
ROSSGLOW´S SECRET DREAMS
om. Riikka Aholammi & Paula Stam-Ekblom
ROSSGLOW´S PIECE OF LOVE
om. Laura Saikkonen

2. Coton de tulear
SPRIGHTLY FELLOW´S TOO HOTTOHANDLE
om. Pia Stylman
SPRIGHTLY FELLO S USUAL STORY
om. Jannika Koivumäki

3. Belgianpaimenkoira, groenedael
JE M´APPELLE NOELLA Heidi Lehmusto
JE M´APPELLE NUNEZ
om. Minna Utriainen

4. Pyreneitten koira
ANGEL Anja Harjuniemi
ANDROMEDA
om. Mikko Iisaksson

JUNIOR HANDLER 10 - 13 vuotiaat

1. Linnea Riionheimo II
2. Rebekka Ruohola
3. Anette Luukkonen
4. Johanna Rinne

JUNIOR HANDLER 14 - 17 vuotiaat

1. Laura Kukkola I
2. Elina Ahola
3. Mariika Ala-Maakala
4. Elina Kangas

Näyttelyämme Sponsoroi
Musti ja Mirri! KIITOS!