TSKK:n pentunäyttely 15.9.2012

Tulokset

ROP - tulokset

Best in Show
Kari Salminen

Schipperke – FANDAL’S WHOLE LATTE LOVE FROM KURAKUMA (om. Kristiina Salo, Kalanti)
Bernhardinkoira , pitkäkarvainen – BERNEGÅRDEN’S MIDNIGHT SURPRISE (om. Annika Fagerström, Lohja)
Siperianhusky – SNÖRÖVARENS OPPAS (om. Monika Antikainen, Rusko)
Whippet – WHIPTAIL’S SWEET TEA AT SUNRISE (om. Kirsi & Timo Aalto, Saukkola)

RYHMÄ 1
Hilkka Salohalla

Schipperke - FANDAL’S WHOLE LATTE LOVE FROM KURAKUMA (om. Kristiina Salo, Kalanti)
Collie, sileäkarvainen – LIFEDREAM SHEPHERD’S PIE (om. Hanna Neuvonen, Kisko)
Vanhaenglanninlammaskoira – CZARLINDA’S MOONLIGHT SHADOW (om. Kirsi & Jenni Lönnroos)
Shetlanninlammaskoira – SHET UP SHE’S THE ONE (om. Katriina Kauhaniemi, Turku)

RYHMÄ 2
Kari Salminen

Bernhardinkoira , pitkäkarvainen – BERNEGÅRDEN’S MIDNIGHT SURPRISE (om. Annika Fagerström, Lohja)
Newfoundlandinkoira – WAKE SEEKER’S MY LOVE IS YOUR LOVE (om. Mari Siivonen, Noormarkku)
Kääpiösnautseri, musta – BLACK GALAXY VICTOR (om. Eija Nurmela & John Nieminen, Jorvas)
Leonberginkoira – JACCA Z LEONKOVHO RAJA (om. Minna Sillantie, Lempäälä)

RYHMÄ 3
Marja Salminen

Cairnterrieri – MC PIPPAN HOT’N HIGH (om. Tiina Markula, Masku)
Valkoinenlänsiylämaanterrieri – LITTLE LADYBUG’S BORN TO BE WILD (om. Hanna & Joona Kallio, Espoo)
Amerikanstaffordshirenterrieri – ROYALBOLT DOLLAR QUEEN (om. Eeva Lehtonen, Ypäjä)
Vehnäterrieri – MUSCÁ-ROSAN ALYANNA (om. Pia Björn, Espoo)

RYHMÄ 4
Marja Salminen

Karkeakarvainen kaniinimäyräkoira – SHOWSTOPPER (om. Kari Mantere, Helsinki)
Lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira – CATASTROFE’S VIKING HARALD (om. Kaisa Kartila, Voolahti)
Karkeakarvainen kääpiömäyräkoira – GOZZYTIX GUERILLA (om. Tiina Vuorio, Hämeenlinna)
Karkeakarvainen mäyräkoira – TINY TROTTER’S DOLCE GABBANA (om. Eemeli Johansson, Mynämäki)


RYHMÄ 5
Outi Piisi-Putta

Siperianhusky – SNÖRÖVARENS OPPAS (om. Monika Antikainen, Rusko)
Japaninpystykorva – AINOTAR (om. Emma-Sofia Virtanen)
Samojedinkoira – ARTTULAN ELEKTRA (om. Eeva Lindvall, Uusikaupunki)
Länsigöötanmaanpystykorva – MAISKIS RATINA (om. Maija Henttonen, Kauniainen)


RYHMÄ 6
Eeva Resko

Dalmatiankoira – SOMORA’S FORREST RANGER (om. Heidi Kohonen, Lieto)

RYHMÄ 7
Harto Stockmari

Lyhytkarvainen saksanseisoja – MERACUS CAYENNE (om. Kaj Henriksson, Pohjankuru)
Stabyhoun – JURRE V.’T HONDSDRAF (om. Anna Suominen-Hautala, Kirkkonummi)
Punainen irlanninsetteri – ENTICE ICINS N’ MYSTERIES (om. Katriina Toikka, Karkkila)

RYHMÄ 8
Eeva Resko

Cockerspanieli – TRIPLET VIKING QUEEN (om. Heli Härkälä, Lohja)
Portugalinvesikoira – ADVENTURER’S CLOUDY NIGHT (om. Tiina & Sonja Sikkara & Jaana Railamaa, Huuvari)
Labradorinnoutaja – ADVENTURER’S DRINKIN’ CHAMPAGNE (om. Jaana Railamaa, Nousiainen)
Irlanninvesispanieli – CATANKA FRONTSIDE OLLIE (om. Kristiina Laine, Pori)

RYHMÄ 9
Harto Stockmari

Keskikokoinen villakoira, a&h&p – DRAGONFLAME’S GOLDEN EYE (om. Sanna Hannula & Anne Sarén, Masku)
Shih tzu – CAMELLE HOPE AND GLORY (om. Mirka & Oona Pekkalainen, Naantali)
Bichon Frise – WYOMAERS UP WHERE WE BELONG (om. Maria Perälä & Katja Rahunen, Helsinki)
Lhasa Apso – CHIC CHOIX DIAMELLA INSPIRATION (om. Tiina Karenmaa-Nurminen, Eurajoki)

RYHMÄ 10
Outi Piisi-Putta

Whippet – WHIPTAIL’S SWEET TEA AT SUNRISE (om. Kirsi & Timo Aalto, Saukkola)
Italianvinttikoira – PIKKUNEIDIN MISS DIAMOND STAR (om. Heidi & Vesa Räsänen, Turku)
Irlanninsusikoira – TINWHISTLE’S BILLIE HOLIDAY (om. Sanna Ketola, Aura)
Saluki – TA’ZIM GOHAR GHAOS (om. Teija Laukka, Kärjenniemi)

BIS-KASVATTAJA
Harto Stockmari

Havannankoira – KENNEL ZABADOU’S (om. Hanna-Kaisa Laukkanen, Raatala)
Shih tzu – KENNEL JO-KIN’S (om. Jennika Orpana & Johanna Kinnari, Kerava)
Valkoinenpaimenkoira – KENNEL VALKEAN (om. Sari Tupamäki, Helsinki)
Stabyhoun – KENNEL COASTAL STARS (om. Kati Kettunen, Jorvas)

BIS-PARI
Eeva Resko

Lhasa Apso – CHIC CHOIX DIAMELLA INSPIRATION & CHIC CHOIX DIAMELLA IMPRESSIVE (om. Kiia Gustafsson)
Shetlanninlammaskoira – SHET UP SHE’S THE ONE & SHET UP SAY YOU SAY ME (om. Katriina Kauhaniemi)
Saksanpaimenkoira – KRANICHZUG WILLY & KRANICHZUG WENDRINA (om. Minna Vihiniemi & Heidi Valkeapää & Jari Kurki)
Vanhaenglanninlammaskoira – CZARLINDA’S MOONLIGHT SHADOW & CZARLINDA’S MOMENT OF TRUTH (om. Merja & Erno Lindahl)

JUNIOR HANLDER
Tiina Hotanen

10 – 13 vuotiaat
1/1. Jenna Jalava
2. Samu Tuominen
3. Vera Nyblin
4. Jatta Jalonen
5. Tilda Harju

13 – 17 vuotiaat
2/1. Juulia Laulumaa
2. Sini Hellman
3. Emmiina Varjonen
4. Ella Nurmi
5. Anitra Taskinen